ژل و فیلر

فیلرها یا پر کننده ها یا ژل ها موادی از جنس هیالورونیک اسید هستند که در درمان چروک های استاتیک یا ساکن صورت کاربرد دارند. این چروک ها به دلیل پروسه تغییرات بافت و پیری پوست ایجاد می شوند و در حالتی که فرد نه می خندد و نه تغییر چهره ای دارد نیز در پوست وجود دارند. کاربرد دیگر درمان با فیلر پر کردن نقاطی است که یا تحلیل رفته اند و یا دچار لاغری مفرط می باشند.
این فیلرها از مواد طبیعی هستند و چنانچه از برندهای مرغوب استفاده شوند ایجاد واکنش حساسیتی و عفونت و جابجائی در آنها دیده نمی شود. به همین دلیل توصیه می شود که حتما هنگام تزریق فیلر برچسب آن را که حاوی اطلاعات نام، جنس، تاریخ انقضاء از پزشک خود بخواهید.

چرا فیلر ؟

از کاربردهای فیلر در زیبایی مثل درمان خطوط اخم بین ابروها، درمان گودی زیر چشم، اصلاح بینی یا رینوپلاستی، زیبائی و ایجاد تناسب در برجستگی گونه، پر کردن خط خنده و خطوط گوشه دهان و همینطور برجسته نمودن لب های فرد خصوصاً در افراد مسن که دچار آتروفی یا تحلیل لب می شوند و یا افرادی که لب های بالا و پائین نامتقارن دارند می توان با تزریق فیلر این تقارن را ایجاد کرد و در آخر فرم دهی و زیبا سازی چانه و همچنین در زاویه دادن به فک در افراد جوان نیز به کار می رود.